2021’in En Popüler ve En İyi WordPress Eklentileri

WordPress en gerekli eklentiler makalemizde sizlere bazı eklentilerden bahsetmiştik. Şimdide sizlere 2021’in en popüler ve en iyi wordpress eklentilerinden bahsedeceğim.

WordPress eklentileri, web siteniz çok fonksiyonlu hale getirmenin en kolay yoludur. Eklentiler sektörünüz ile ilgili çekici özellikler ekleyerek müşterilerinizi veya kullanıcılarınızı hayretler içerisinde bırakabilirsiniz.

Sadece çılgın bir kişi eklentisiz bir web siteye sahip olmak isterdi.

Arka planda dahil edilen doğru eklenti paketi ile, sitenizin hem kendiniz hem de kullanıcılarınız için işlevselliğini, estetiğini ve verimliliğini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Ancak, ortalama web yöneticisi için mevcut sayısız seçenekle, en iyi WordPress eklentilerini bulma zorluğu imkansız görünebilir.

Eski güzel ve şık web sitenizi saçma sapan kodlar, karışık temalar ve bozuk işlevsellikten oluşan karmaşaya dönüştürmek istemeyiz.

Sizleri tüm bu büyük yükten kurtararak bir araştırma yaptım ve sizin için en iyi eklentileri bulmaya çalıştım.

Daha fazla uzatmadan 2021 için en iyi 6 WordPress eklenti listem.

1. Contact Form 7

Contact Form 7 Eklentisi

Contact Formu 7 , Sorunsuz bir şekilde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bir eklentiye ihtiyacınız varsa tam size göre. reCaptcha doğrulamasını kullanın ve tüm spam içerikli gönderimlerin Askimet ile filtrelenmesini sağlayın.

Bu basit eklenti, kullanıcılarınızın gelen kutunuzu havaya uçuracak. Güzel iletişim formlarını hızlı bir şekilde oluşturabilmeniz ve yayınlayabilmeniz için tüm ekstra kodlamaları atlamanıza olanak tanıyacak.

5 milyondan fazla aktif kurulum, 1.100 5 yıldızlı inceleme ve kesinlikle ücretsiz olması sizlere büyük bir kolaylık sağlayacak.

2. Yoast SEO

Yoast SEO Eklentisi

Sayfada arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda, birkaç eklenti Yoast SEO‘nun etkinliği ve işlevselliğine bir mum parlatabilir.

Temel anahtar kelime araştırması yaptığınızı varsayarsak, Yoast eklentisi, arama motorları için yeni içeriğinizi optimize etme sürecinde size adım adım yol gösterecektir.

Hedef anahtar kelimenizin yoğunluğundan başlık ve h2 etiketlerinizin optimizasyonuna, temel okunabilirliğe ve meta verilere kadar Yoast SEO, sayfa içi arama motoru optimizasyonunu bir mağara adamının yapabileceği kadar kolaylaştırır.

3. Akismet Anti-Spam

Akismet Anti-Spam Eklentisi

Askimet Anti-Spam, spam göndericileri uzak tutmanız ve sitenizin uzun vadeli bütünlüğünü korumanız için gereken tek eklentidir.

Eklenti, web sitenizde paylaşılan her yorumu inceler ve filtreler, her biri için bir durum geçmişi sağlar, böylece hangi yorumların Askimet veya moderatör tarafından spam olarak bulunduğunu belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, her kullanıcı için onaylanan yorum sayısını görüntüleme, yorum gövdesindeki URL’lere bakma ve bulabileceğiniz faydalı olmayan bağlantıları kaldırma olanağınız da vardır.

En iyi kısım? Askimet, tüm kişisel siteler için ücretsiz olarak indirilip kullanılabilir ve dolar üzerindeki premium sürüm maliyeti olmadan, bütçenizden bağımsız olarak sitenizi güzel ve spamsiz tutmanıza olanak tanır.

4. WooCommerce

WooCommerce Eklentisi

WooCommerce, WordPress yöneticileri için hepsi bir açık kaynak e-ticaret platformudur.

Platforma yerleştirilmiş çok sayıda özellik, uzantı ve özelleştirmeyle WooCommerce, WordPress sitenizde satış yapmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

5. TinyMCE Advanced

TinyMCE Advanced Eklentisi

TinyMCE Advanced, Visual Editor araç çubuğunda gösterilen düğmeleri eklemenize, kaldırmanıza ve yeniden düzenlemenize olanak tanır, böylece yazı tipini içeren (ancak kesinlikle bunlarla sınırlı olmayan) dört satıra kadar düğme yapılandırmanıza olanak tanır boyutları, yazı tipi ailesi, metin / arka plan renkleri, tablolar ve çok daha fazlası.

6. WordFence Security

2018’de siber saldırıların ve web sitesi saldırılarının çoğalmasıyla web sitesi güvenliği her zamankinden daha önemli.

Hem ücretsiz hem de ücretli sürümü sunan WordFence Security , aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda araca erişmenizi sağlar:

  • WordPress çekirdek dosya bütünlüğü doğrulaması ve onarımı.
  • Kötü amaçlı yazılım, virüs ve arka kapı taraması.
  • Hız sınırlaması, sahte Google tarayıcılarını engelleme, IP beyaz listesi ve IP engelleme içeren bir güvenlik duvarı.
  • Google Tarayıcılarını, RSS yayın okuyucularını ve diğer tüm tarayıcıları ve botları içeren gerçek zamanlı trafik. (Google Analytics bu verileri içermez.)
  • E-posta uyarıları ve kritik sorunlar hakkında uyarılar.
  • Kaba kuvvet hack koruması.
  • Ve çok daha fazlası.

Web sitenizin güvenliği ve bütünlüğü konusunda endişeleriniz varsa, WordFence Security, web sitenizin müşterileri gibi çok iyi ellerde olduğunu bilerek rahatlamanıza izin verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makale İçeriği
Alperen Esmer
Alperen Esmer
Selamlar, ben Alperen Esmer. Yazılım ve dijital pazarlama alanlarında 9 yıldır kendimi geliştiriyorum. Burada, SEO’daki 6 yıllık deneyimimi ve Wordpress yoğunlukta olmak üzere yazılımdaki deneyimlerimi sizlere aktarmayı ve bilgi aldığım kaynakları sizlerle paylaşmayı hedefliyorum.
Hemen İletişime Geç

Dijital Pazarlama konularında uzman destek almak için hemen aşağıdaki formu doldurup benimle iletişime geçin!

En Yeni Makaleler
White Hat - Black Hat SEO
SEO
Alperen Esmer
Beyaz Şapka SEO (White Hat SEO) 2023 Rehber

Beyaz şapka SEO nedir? Beyaz şapka SEO, Google’ın yönergeleri dahilinde olan SEO stratejilerinin, tekniklerinin ve taktiklerinin kullanılması anlamına gelir ve odak noktası kullanıcıdır. Beyaz şapka

Daha Fazla »
Genel
Alperen Esmer
H1 Etiketleri Sıralama için Gerekli mi?

Arama pazarlamasının önceki günlerinde, SEO’lar çoğu kez aynı iki en iyi uygulamayı beynimize implante edilen birçok kez tekrarladılar: Sayfanızın başlığını H1 etiketlerine sarın Sayfa başına

Daha Fazla »