2021’nin En Popüler ve En İyi WordPress Temaları

2021’nin en iyi WordPress temalarını mı arıyorsunuz?

Binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress temasıyla, yeni başlayanların ihtiyaçları için en iyi WordPress temasını seçmeleri çok zordur.

Bu yazıda, sizler için 2021’de en iyi ve en popüler WordPress temalarından seçimlerimi paylaşacağım.

WordPress Tema Resimleri

Not: Bu temalardan bazıları 2021’den bile daha eski, ancak inanılmaz tasarımları, özellikleri ve güncellemeleri nedeniyle oldukça popüler kaldılar.

Tüm Popüler ve En İyi WordPress Temalarının En Yaygın Özellikleri

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? Makalemizde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmiştim. Özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi isterseniz makaleyi incelemeyi unutmayın.

WordPress temaları, özellikler ve seçenekler açısından niş tabanlı veya çok amaçlıdır.

Sektörünüz için niş tabanlı bir tema kullanabilirsiniz (örneğin, bir restoran teması ). Alternatif olarak, esnek olacak şekilde tasarlanmış ve her türlü web sitesi için çalışan çok amaçlı bir tema seçebilirsiniz .

Türden bağımsız olarak, en iyi WordPress temalarının tümü aşağıdaki özelliklere ve özelliklere sahiptir:

Mobil uyumlu tasarım: Tema tasarımları duyarlı ve retinaya hazırdır, bu nedenle WordPress web siteniz tüm ekran boyutlarında ve cihazlarda harika görünür.

SEO optimizasyonu: Tema en iyi SEO uygulamalarını takip eder, böylece web siteniz arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilir.

Sayfa oluşturucu desteği: Tema, popüler WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucularıyla uyumludur . İhtiyacınız olduğunda özel açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olur.

Hız ve performans: Temanız , web sitenizin hızı ve performansında önemli bir rol oynar . Daha hızlı sayfa yüklemeleri ve optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi ile temayı aramalısınız.

Bunlar, bir temayı web siteniz için seçmeden önce incelemeniz gereken temel özelliklerdir. Listemizdeki her tema, yukarıda bahsettiğimiz ana özellikler dışında birçok yararlı özellik ile birlikte gelir ve açıklamalarında okuyabilirsiniz.

Şimdi tüm popüler temaların ortak özelliklerini tartıştığımıza göre, 2021’nin en iyi temalarına bir göz atalım.

1. Divi

Divi Teması

Divi en popüler WordPress temalarından biri ve en iyi sayfa oluşturucusudur. Güzel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan birden fazla görsel öğeye ve modüle sahiptir.

Tema, birden fazla endüstri ve niş için yüzlerce ücretsiz hazır düzen ile birlikte geliyor. Hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olan 1 tıklamalı demo ithalatçısı ile bir web sitesi düzenini içe aktarmanıza olanak tanır.

Yerleşik sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile öğeleri taşıyabilir, özel tasarımları kaydedip yönetebilir ve tüm web sitesi sayfalarında genel stilleri kullanabilirsiniz.

Divi, mizanpaj tasarımı, satır içi metin düzenleme ve özel CSS üzerinde tam kontrol sağlar. Oldukça esnek ve kullanımı kolaydır.

2. Astra

Astra Teması

Astra , herhangi bir web sitesi oluşturmak için tasarlanmış modern bir WordPress temasıdır. Tüm popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucularla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Tema, bir web sitesini hızlı bir şekilde başlatmak için kullanabileceğiniz birkaç başlangıç ​​sitesi ile birlikte gelir . Bu hazır web siteleri küçük işletmeler, bloglar ve WooCommerce mağazaları için mükemmeldir.

Sayfa başlıkları, mega menü, çoklu düzen seçenekleri, Google Yazı Tipleri, sınırsız renk seçenekleri, ayrı blog sayfası düzenleri ve özel widget’lar da dahil olmak üzere tonlarca şaşırtıcı özelliğe sahiptir.

Astra teması , çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için WooCommerce eklentisi ile güçlü bir entegrasyon da sunar . WooCommerce temasında sonsuz kaydırma, hızlı ürün görünümü, alışveriş sayfası, ürün galerisi ve alışveriş sepeti seçenekleri bulunur.

Ayrıca LearnDash gibi popüler öğrenme yönetimi sistemleriyle de bütünleşir . Astra, arama motorlarında web sitenizi sıralamaya yardımcı olmak için yerleşik SEO optimizasyonuna sahiptir.

3. Themify Ultra

Themify Ultra Teması

Themify Ultra , bir web sitesini kolayca oluşturmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuş güçlü bir WordPress çok amaçlı temasıdır . Yaşam tarzı, dergi, restoran, fotoğraf, moda ve daha fazlası için onlarca hazır site ile birlikte gelir.

Ayrıca, özelleştirme için kullanabileceğiniz Themify sayfa oluşturucusunu da içerir . İlerleme çubukları, sayaçlar, fiyatlandırma tabloları, ses çalar ve daha fazlası gibi gelişmiş öğeler eklemek için birkaç oluşturucu eklentisi vardır.

Diğer önemli özellikler arasında akıllı düzen seçenekleri, renk seçenekleri, keskin tipografi, bölüm tabanlı kaydırma, görüntü filtreleri ve portföy seçenekleri bulunur.

Themify Ultra ayrıca bir WooCommerce mağazasını başlatmak için ideal bir temadır. Canlı WordPress özelleştirici ile kurulumu ve özelleştirmesi kolaydır.

4. OceanWP

Oceanwp Teması

OceanWP ücretsiz bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Bir tıklamayla demo içerik ithalatçısı ve anında bir web sitesi başlatmak için yüzlerce hazır site ile birlikte gelir.

Temanın, web sitenize giriş açılır penceresi, Instagram feed’i, yapışkan altbilgi, öne çıkan yayınlar kaydırıcısı ve daha fazlası gibi özellikler eklemek için birden fazla uzantısı vardır. Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için çeviriye hazırdır .

OceanWP teması kutudan çıkarken WooCommerce’i destekler. Web sitesi sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olmak için yerleşik SEO özelliklerine sahiptir.

5. Breakthrough Pro

Breakthrough Pro Teması

Breakthrough Pro  minimalist bir WordPress teması. StudioPress tarafından Genesis Tema Çerçevesi’nin üzerine inşa edilmiştir, bu da onu güçlü ve sağlam kılar.

Tema herhangi bir işletme web sitesi için idealdir. 9 özel widget, 3 düzen seçeneği, açılış sayfası şablonları ve özel bir başlık ile birlikte gelir. Yazıları ve sayfaları sorunsuz bir şekilde özelleştirmek için Gutenberg blok editörü ile çalışır.

StudioPress artık en popüler yönetilen WordPress hosting şirketi olan WP Engine’in bir parçası . Web sitenizi oluşturmak için WP Engine hosting’e kaydolursanız, bu temayı ve diğer 35+ StudioPress temasını alabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makale İçeriği
Alperen Esmer
Alperen Esmer
Selamlar, ben Alperen Esmer. Yazılım ve dijital pazarlama alanlarında 9 yıldır kendimi geliştiriyorum. Burada, SEO’daki 6 yıllık deneyimimi ve Wordpress yoğunlukta olmak üzere yazılımdaki deneyimlerimi sizlere aktarmayı ve bilgi aldığım kaynakları sizlerle paylaşmayı hedefliyorum.
Hemen İletişime Geç

Dijital Pazarlama konularında uzman destek almak için hemen aşağıdaki formu doldurup benimle iletişime geçin!

En Yeni Makaleler
White Hat - Black Hat SEO
SEO
Alperen Esmer
Beyaz Şapka SEO (White Hat SEO) 2023 Rehber

Beyaz şapka SEO nedir? Beyaz şapka SEO, Google’ın yönergeleri dahilinde olan SEO stratejilerinin, tekniklerinin ve taktiklerinin kullanılması anlamına gelir ve odak noktası kullanıcıdır. Beyaz şapka

Daha Fazla »
Genel
Alperen Esmer
H1 Etiketleri Sıralama için Gerekli mi?

Arama pazarlamasının önceki günlerinde, SEO’lar çoğu kez aynı iki en iyi uygulamayı beynimize implante edilen birçok kez tekrarladılar: Sayfanızın başlığını H1 etiketlerine sarın Sayfa başına

Daha Fazla »