Ben Kimim ?

Adım Alperen Esmer. İstanbul doğumluyum. Oğlak burcuyum. Meslek lisesinde okudum şu anda İstanbul Şehir Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. 2014’ten beri yazılım dünyasına ilk başta sadece bir oyun web sitesi yaparak başladım daha sonrasına yaptıkça daha zevkli gelen kodlama beni 2016’da ki açmış olduğum “oyundansonra.com” adlı teknoloji/oyun haber sitesine doğru götürdü.

İlk olarak orada karşılaştığım ve daha sonrasında hayatımın her yerinde karşıma çıkan WordPress ile ilk karşılaşmam ve kullanmaya başlamam fazla uzun sürmedi. Bir içerik yönetim paneline ihtiyacım vardı ve o zamanlar böyle bir alt yapının varlığından bile haberim yoktu. Çevremdeki bir kaç arkadaşım sayesinde “WordPress Nedir” diye bir araştırma yaptım ve dedim ki benim ihtiyacım olan şey bu ilerleyen süreçte 3 defa çökerttiğim web sitemi ilgilenememekten dolayı kapatmıştım ama onun verdiği zevk ve heyecan bana daha farklı kapılar açtı.

WordPress’i artık çok rahat kullanmaya başlamıştım ve çevremdeki insanlar önceki yaptığım sitemi görerek bana çevredeki insanlardan iş paslamaya başlamışlardı. Bir çok web site yaptıktan sonra 2018 senesinde artık
kendi WordPress temamı yapmam gerektiğini bilgimi bu yönde zenginleştirmem gerektiğini düşündüm bu süreçte benim için kolay olmadı. Türkçe kaynağın eksikliği, yanlış ve yetersiz bilgilerin yoğunlukta olduğu dönemde Stackowerflow adlı yazılımcı forumunu keşfetmem ile ilk defa kendi temamı yapmıştım daha sonrasında stajyer olarak girdiğim ve hâla çalışmakta olduğum Mucizefikir Dijital Pazarlama Ajansında kendi bilgilerimi sergileyerek WordPress tarafından işler yapmaya başladım. Ve şuanda Mucizefikir’de yazılım tarafında çalışmaya devam ediyorum. Bu süreçte okulumun öğrettiği ve sonradan kendimi geliştirdiğim Php,Html,Css,Js,C#,Asp.net yazılım dillerinde kendimi geliştirdim şuanda Php üzerinden devam etmekteyim.